Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Estrada


Hvala Vlatka Pokos!!!
HRVATI IZ BOSNE I HERCEGOVINE UČE NAS DOMOLJUBLJU I PODCJENJUJU NAŠU LJUBAV PREMA DOMOVINI HRVATSKOJ, SAMI NE OSJEĆAJU LJUBAV PREMA VLASTITOJ DOMOVINI BIH
Procitaj komentar

Autor: Bošnjaci.Net
Objavljeno: 23. August 2025. 18:08:26
Vlatka Pokos, poznata hrvatska estradna umjetnica i televizijska voditeljica, objavila je na Instagramu kratak video na kojem govori o katolicima u Bosni i Hercegovini koji sebe nazivaju Hrvatima, a koji ne poštuju svoju domovinu Bosnu i Hercegovinu, dok istovremeno domoljublju uče Hrvate u Hrvatskoj. Ovaj video u kratkom roku je preplavio društvene mreže.
Vlatka, vjerovatno uvrijeđena (kao i brojni Hrvati Hrvatske), zato što je kao Hrvatica prinuđena da sluša mahom „ugrožene“ Hercegovce, kako u obraćanju ističe, koji ih „uče o domoljublju i ljubavi prema domovini, a sami ne osjećaju ljubav prema vlastitoj domovini Bosni i Hercegovini”. Vlatka kaže:
- “Hrvati iz Bosne i Hercegovine, koji nas neprestano uče domoljublju i podcjenjuju našu ljubav prema domovini, sami ne osjećaju ljubav prema vlastitoj domovini BiH. Hrvati u BiH nisu hrvatska dijaspora, oni su autohtoni narod BiH i tek se od 19. stoljeća deklariraju kao Hrvati. Prije toga su se prvenstveno deklarirali kao Bosanci i Hercegovci.
Međutim, u 19. stoljeću se bude razni nacionalistički pokreti i tu počinju problemu, osobito u BiH, jer Srbi i Hrvati od tada imaju težnju spojiti se sa tzv. matičnom državom, iako BiH ima vlastitu autohtonu, autentičnu historiju koja traje više od 1.000 godina”, tako je naglasila Vlatka Pokos.

Dok su jedni odobravali, ustašoidi u principu napadaju Vlatku, podstičući otvorene prijetnje i mržnju prema njoj, a slijede ih braća po zlu zloglasni četnički Ravnogorci.
Nego koliko se da primjetiti, Vlatka ne želi da se osvrće na komenatre i govor mržnje vjerovatno očekujući da na to trebaju službeno reagiraju oni koji su u državi zaduženi i plaćeni da zaštite javne ličnosti od izliva prostaluka, primitivluka i podsticanja na nasilje.

Vlatka Pokos je hrvatska pjevačica i televizijska voditeljica. Karijeru je započela krajem '80. kao članica grupe Srebrna Krila, s kojom je ostvarila značajan uspjeh. Kritičarii koji prate estradne vode, kažu da plijeni pažnju glasom, svojom ljepotom i odjećom pa je stoga i proglašena najljepšom i najbolje odjevenom ženom. Inače ističe svoje dalmatinske korjene i ljubav prema domovini Hrvatskoj, Dalmaciji, te Zagrebu u kojem je sticala fakultetsko obrazovanje, kao i Sokolovac (Koprivničko-križevačka županija) u kojem je odrastala i sticala osnovno obrazovanje.
Vlatka govori četiri strana jezika, engleski, talijanski, njemački i francuski.
Vlatka Pokos pokazuje veliki respekt prema državi Bosni i Hercegovini ističući javno važne povijesne činjenice koje pokušavaju osporiti sljedbenici osuđene UZP i genocidne politike. Na taj način odajući podršku državi koja je stara više od hiljadu godina i osudu prema onima koji više od 30 godina žele njen nestanak.
Zbog njenih stavova već je platla cijenu isključivanja / limitiranja pristupa posjetitelja na Instagramu.

Mi koji volimo domovinu Bosnu i Hercegovinu i sve njene građane koji je doživaljaju jedinom domovinom, upućujemo javnu i iskrenu zahvalnost i podršku Vlatki Pokos.
Hvala ti, Vlatka, pamtimo!!!

VRH



Ostali prilozi:
» ROĐENI JEDNO ZA DRUGO
Eset Muračević | 19. August 2025 21:12
» NISAM SE MOGAO SNAĆI U ESTRADNIM VODAMA
Eset Muračević | 18. June 2025 18:54
» SLIKANJE I MUZIKA NE MOGU JEDNO BEZ DRUGOG
Eset Muračević | 02. May 2025 20:42
» SEVDALIJA PRESELIO NA BOLJI SVIJET
Eset Muračević | 16. April 2025 10:25
» ENES BEGOVIĆ U SARAJEVU ODRŽAO BAJRAMSKI KONCERT
Eset Muračević | 07. April 2025 15:54
» MUSTAFA ISAKOVIĆ ODUŠEVIO I RAZGALIO DUŠE VJERNIKA
Bošnjaci.Net | 23. March 2025 18:11
Ostali prilozi istog autora:
Alipashabanner.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif