Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Kolumne


BOSANCI MOJI DRAGI, NEMOJTE BITI U ZABLUDI
Procitaj komentar

Autor: Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac
Objavljeno: 22. March 2025. 03:03:32
Kao mostarski Sarajlija, rođeni Sarajlija, ali kao stručnjak 1970. god. došao sam u Mostar na izgradnju Aluminija, tako da meritorno mogu pisati i upoznati vas lično o ovim likovima i njihovoj ulozi u kreiranju naše vlasti i odnosa prema našoj domovini.

Kao dugogodišnji društveno politički angažovani parlamentarac u Skupštini BiH I Saveznoj SFRJ u Beogradu, uvijek sam intezivno i ozbiljno pratio angažovanje i ulogu pojedinaca u našoj postdejtonskoj zajednici.

Danas pisati i govoriti o Dodiku i njegovoj nacionalističkoj separatističkoj ulozi vama je dovoljno znano i suvišno pisati, ali vam je manje znana uloga i ovih sa slike.

Prije svih o Draganu Čoviću, malo ste upoznati, ništa bolji od Dodika, ali veoma „lukavi latin“ nikada javno ne ističe sve ovo što to i kako radi Dodik.
U Mostaru se sastali HDZ i Trojka, sa fokusom na Dodika i koaliciju (Foto: radiosarajevo)

Dokle jedan hoće državicu Rapubliku srpsku, drgi ćutke nastoji stvoriti Herceg Bosnu!
Mi Mostarci i posebno bivši radnici Aluminija i Sokola, veoma mnogo istinski znamo ulogu i djelovanje ovog „hrvatskoga ćimbenika“ u našoj vlasti i njegovog partnerstva i odnosa i sa Miloradom Dodikom, koji po narodnoj izreci istupa; „što na umu to na drumu“.

Koga to interesuju brojni Srbi, bivši radnici Aluminija, koje su istjerali jer; „Ulaz Srbima i psima“ je poslije Dejtona bio zabranjen u njihovu firmu koju su gradili i proizvodili.

Dragan Ćović je koristrio i logoraše Bošnjake u prinudnom radu u Mostaru, a njihov veliki partner Nermin Nikšić je, sa dobrim odnosima sa najvećim kriminalcem i ustašom Mijom Brajkovićem, dijelio kapital radnika Aluminija, bez radnika srpske nacionalnosti, dok im se partner Dodik nije niti izjasnio, već je konstatovao da se ovi Srbi nisu borili za Republiku srpsku.

Bosanci moji dragi, da znete dok su nas, građane Mostara granatirali svi ti Srbi sa istoka ili Čobanovog polja ili Podveležja, a HDZ-ovi bojovnici granatirali sa Huma, sve po scenariju njihovih mentora iz Karađorđeva, sve to mi građani nezaboravljamo.

Premijer iz prošloga mandata Nermin Nikšić, bio je veliki partner i prijatelj Mije Brajkovića i Ive Bradvice, koji su diskriminirali nas radnike druge nacionalnosti. Bio je svakako i dio već dobro znanog „kriminalnog kola aluminijaša“ od Bičakčića i svih vlada Federacije, te nije slučajno i veliki Aluminij pao na koljena i doživio propast, a brojni radnici i njihove porodice ostali bez egzistencije?

Nije čudno, moji dragi Bosanci, da su i Milorad i Dragan bili i na zidu plača u Jerusalemu, gdje su ostavljali i svoje želje i poruke, te kao partneri danas su prijatelji sa Natanjahujom i njegovim kadrovima, a Amir Gros je danas u sarsdnji sa HDZ-om i Čovićem, uz pomoć i Novalića i Nikšića i Jelke Miličević i brojnih kadrova u valsti Federacije, okupirao postojeću infrastrukturu Aluminija.
Za to vrijeme, njihov partner sa trojkom Milorad Dodik, ubire dolare za svoju vilu na Dedinju, koju je na kriminalan način pridobio i moje Gačane, za koje sam gradio Termoelktranu od 300MW, u crno je zavio sa prekidom ugovora sa firmom ČEZ za izgradnju druge faze Rudnika i Termoelektrane u Gacku.
Moji dragi Bosanci, vama to siguran sam ništa nije poznato, te nije nikakvo čudo da nas sve zajedno diskriminiraju i podkopavaju na putu naše jedine domovine ka EU i NATO-u , ovi isti elementi iz vlasti sa trijkom, kako HDZ-ovci isto tako i „dodikovci“ u dogovoru sa Nerminom Nikšićem.

Čemu vode svi ovi i dosadašnji susreti i dogovori po kafanama ili podrumima, kako Dodikovog isto tako i Čoviževog, nažalost što je to postojeća „trojka“ i upražnjavala, te se nemojmo svi zajednički sada praviti neznalice ili začuđeni što nam se sve ovo neprijatno događa u ovome vremenu.
Dragi moji Bosanci, još je mnogo toga vama nepoznato, u našoj zajedničkoj borbi za očuvanjem nam naše prelijepe domovine Bosne i Hercegovine, što kao sljedbenik na Titovom putu i iskusni parlamentarac u Sarajevu i Beograsu, ne mogu nikako da razumijem i prihvatim mnoge poteze i činjenice u našem državmom sistemu sa nekim kadrovima.

VRH



Ostali prilozi:
» ČOVJEK KAO NOSILAC RIJEČI
Fatmir S. Bači | 19. August 2025 14:09
» IZRAELSKA SVIREPOST NAD GAZOM
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 17. August 2025 19:39
» DŽEMAT HANIFIĆI – KOTOR VAROŠ
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 17. August 2025 15:53
» ALEKSANDER ČEFERIN – BRUKA OD ČOVJEKA
Šemso Agović | 16. August 2025 23:40
» TRUMP JE IZGUBIO, POBIJEDIO JE PUTIN
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 16. August 2025 14:50
» GROMADE TOPLIH BOŠNJAČKIH DUŠA
Mehmed Meša Delić | 15. August 2025 17:51
» JUSUFU NEMA KO DA PIŠE
Samir 'Sam' Hadžalić | 15. August 2025 17:05
» NAMAZANJE U ŠIROKOM
Said Šteta, književnik i novinar | 15. August 2025 15:20
» DODIK ĆE OTIĆI UZ POMOĆ STRANACA
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 14. August 2025 02:37
» BOSANSKA IDILA
Dr. Mesud A. Ramić | 13. August 2025 21:55
» REVIZIONIZAM I NEGACIJA BEZ SANKCIJA
Murat Tahirović | 12. August 2025 15:36
» ALUMINIJ I KABIRI: GLAVNI AKTERI URUŠAVANJA DRUŠTVENO POLITIČKOG I PRIVREDNOG SISTEMA BOSNE I HERCEGOVINE!
Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac | 11. August 2025 18:56
» ZLIKOVCI SU UBILI PALESTINSKOG NOVINARA ANASA AL-ŠARIFA U GAZI
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 11. August 2025 16:20
» MAJSTOR MANIPULACIJE ILI TALAC VLASTITE IGRE?
Avdo Metjahić | 10. August 2025 04:33
» NA STOTU GODIŠNJICU ROĐENJA ALIJE IZETBEGOVIĆA: IZVJEŠTAJ O STANJU NACIJE BOŠNJAKA
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 09. August 2025 17:37
» NAJVEĆE DJELO DRŽAVNIKA ALIJE IZETBEGOVIĆA
Akademik dr. Ferid Muhić | 09. August 2025 12:20
» NOVINARSTVO NA NIŠANU ČETNIČKE MRŽNJE
Božidar Proročić, književnik i publicista | 08. August 2025 18:39
» ALIJA IZETBEGOVIĆ - DŽENNETLIJA IZMEĐU DVA AGRESORA
Nada Starijaš Al Issa | 08. August 2025 15:29
» 100 GODINA OD ROĐENJA ALIJA IZETBEGOVIĆ
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 08. August 2025 05:46
Ostali prilozi istog autora:
» VELIKOSRPSKE SPODOBE!
18. August 2025 04:02
» NIKŠIĆEVO KOLO
07. June 2025 15:07
» GUSLARI
26. March 2025 14:16
Alipashabanner.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif