Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Vijesti


BEGIĆ I ĐONLAGIĆ (DF): SCHMIDTA INTERESUJE DA OVDJE NAPRAVI EVROPSKU PALESTINU
Procitaj komentar

Autor: Vijesti.ba
Objavljeno: 31. August 2022. 21:08:48
Gospodin Schmidt ne mora donositi rješenja koja će ispuniti želje HDZ-a, Dragana Čovića, Plenkovića, Milanovića I ostalih.

Poručio je ovo predstavnik DF-a Dženan Đonlagić nakon sastanka u OHR-u, na kojem su uime ove stranke bili on i Zlatan Begić.

- Gospodin Schmidt ne mora donositi rješenja kojima će zakucati ekser u ideju građanske BiH. Ako želi donijeti takva rješenja, neka se raspiše sveopće referendum, neka se pita sve građane BiH da li žele građansku BiH jednakih pojedinaca ili žele etnički savez i etničke torove. Dakle, nikakvi etnički procenti i konsenzusi nisu dobri, rekao je Đonlagić.

Iz DF-a su poručili da je crvena linija ispod koje neće ići implementacija svih presuda Evropskog suda za ljudska prava.

Đonlagić je dodao da Schmidt nije bio ma sastanku. Zlatan Begić je poručio da se Schmidt iza zatvorenih vrata bavi time da ovdje napravi Palestini.

- Njega ne interesuju presude Evropskog suda, njega interesuje da ispuni zahtjeve HDZ-a I Vlade Hrvatske. Njega interesuje da ovdje napravi evropsku Palestinu koja će u svakom smislu, i u ekonomskom, i u političkom i u vojnom biti ovisna od susjednih država, poručio je Begić i kritikovao Schmidtovo nepojavljivanje na sastanku:

- On ima vremena da se sastaje sa premijerima susjednih država i priča o BiH, a nema vremena da vrši te konzultacije sa izabranim predstavnicima građana BiH. Ovaj čitav proces služi legitimaciji njegovih budućih loših odluka.

Ni on ni Đonlagić nisu potvrdili da li im je predstavljena neko rješenje, te su rekli da zaključke donose na temelju onog što vide i čuju.

VRH



Ostali prilozi:
» IMAMI MINHENA – HISTORIJSKO ZAJEDNIŠTVO ZA JEDNIM STOLOM
Damir ef. Babajić | 02. July 2025 14:12
» U WASHINGTONU ODRŽANI PRVI BOŠNJAČKO-AMERIČKI DANI
Bošnjaci.Net | 29. June 2025 15:03
Ostali prilozi istog autora:
ZohranMamdaniMayorNYC1a.jpg
Alipashabanner.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovic.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif