Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

OLIMPIC POVEO NA KOŠEVU, ALI SARAJEVO LAKO DO POBJEDE
Procitaj komentar

Autor: Sportsport.ba
Objavljeno: 30. March 2013. 22:03:56

Derbi 19. kola Premijer lige odigran je na Koševu, a navijači Sarajeva ponovo su pozdravili Husrefa Musemića na bordo klupi. Sarajevu je gostovao trećeplasirani Olimpic, koji je prvi stigao do vodstva.

Već u trećoj minuti grešku domaće odbrane iskoristo je Semir Kapić i matirao Dejana Bandovića za slavlje gostiju. Ipak, samo desetak minuta kasnije bordo tim dolazi do poravnanja i to golom prvog topnika lige, Emira Hadžića.

Neuspjela ofsajd zamka gostiju, Hadžić je izašao sam pred Fejzića i poluvisokom loptom i snažnim udarcem zatresao mrežu popularnih Vukova s Otoke.

Do kraja prvog dijela nešto slabija igra, te se na odmor odlazi pri rezultatu 1:1. U nastavku Sarajevo kreće ofanzivnije i agresivnije. U 55. minuti Hadžić je glavom pucao preko gola nakon centaršut Suljića.

Slavlje domaćih navijača u 62. minuti. Ognjena Todorovića uposlio je Hadžić, a ovaj savladao Fejzića za prvo vodstvo domaćih na današnjoj utakmici. Nastali su veliki protesti od strane gostiju nakon ovog gola, jer su smatrali da je Todorović bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 69. minuti poništen je pogodak Amera Dupovca zbog nedozvoljene pozicije. Hadžić je svojim drugim pogotkom u 78. minuti riješio dileme oko pobjednika i osigurao pobjedu svom klubu. Haurdić je mogao postići četvrti gol za domaći sastav, ali je Fejzić odbranio njegov udarac, te je ostalo 3:1 do kraja.

Treba svakako istaći da su kapiteni položili cvijeće prije početka utakmice pred sjevernu tribinu - Vedran Puljić.