Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Sport

Kvalifikacije za Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu 2014: Het-trik Ibiševića, Džeke i dva gola Misimovića deklasirali selekciju Lihtenštajna; Naša mlada reprezentacija deklasirala vršnjake iz Grčke 4:0
VISOKA POBJEDA BOSNE I HERCEGOVINE
Procitaj komentar

Autor: sportin.ba
Objavljeno: 07. September 2012. 21:09:55
Naša "A" fudbalska reprezentacija predvođena Safetom Sušićem sjajno je otvorila kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazil 2014. godine. Naime, Zmajevi su na gostovanju kod Lihtenštajna zabili čak osam komada, te tako furiozno ušli u nove kvalifikacije, u kojima je cilj se direktno probiti do Brazila.

Susret u Vaduzu nije počeo baš onako kako smo očekivali - ranim pogotkom. Naprotiv, domaća reprezentacija se na početku dobro držala, a naš tim nije imao veće prilike. Vrijedi izdvojiti udarac Misimovića glavom sa svega nekoliko metara u 18. minuti susreta, ali je lopta otišla iznad prečke.

U 25. minuti kapitulirao je Lihtenštajn. Prodor Salihovića na lijevoj strani, potom prizemni centaršut u pogodak je pretvorio Zvjezdan Misimović, 0:1.

Samo šest minuta kasnije Miske je udvostručio prednost našeg nacionalnog tima. Par sjajnih driblinga Misimovića i na kraju realizacija, 0:2.

U 34. minuti već je bilo 0:3. Misimović je centrirao sa desne strane, a sjajno je glavom regovao Vedad Ibišević.

Napadač Stuttgarta bio je strijelac i u 40. minuti susreta. Ponovo je Vedo pogodio mrežu glavom. Ovoga puta sa suprotne strane je centrirao Sejad Salihović, 0:4. Ujedno, bio je to i ishod prvog poluvremena.

Samo minut bilo je dovoljno da u nastavku susretima vidimo još jednu loptu u mreži našeg večerašnjeg suparnika. Ovoga puta pogodio je Edin Džeko, 0:5.

U 61. minuti savladan je i Asmir Begović. Rezervista Christen izbjegao je ofsajd zamku, te na kraju uz dosta sreće savladao našeg golmana, 1:5.

No, samo tri minuta kasnije, Džeko je postigao svoj drugi pogodak večeras, udarcem glavom nakon kornera, 1:6.

U 81. minuti susreta Vedad Ibišević nesebično proigrava Džeku, koji pogađa po treći put mrežu Lihtenštajna, 1:7.

U 83. minuti susreta Ibišević je također hat-trickom postavio konačan rezultat ove utakmice, nakon što je zaobišao protivničkog golmana, preostalo mu je samo da loptu proslijedi u mrežu, 8:1.

Mogao je trijumf biti i ubjedljiviji. Vršajević se u posljednjim trenucima susreta našao u izglednoj šansi, ali lopta odlazi tik pored stative.

Naredni susret naša selekcija igra već u utorak, kada će u Zenici na Bilinom Polju dočekati Latviju.

BiH deklasirala Grčku

Naša U-21 fudbalska reprezentacija danas je u Sarajevu deklasirala vršnjake iz Grčke sa 4:0 te tako povećala šanse za plasman u baraž, kroz koje će tražiti put na Europsko prvenstvo.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 15-ak minuta, kada je naš tim imao velikih 4:0.

Zmajevi su bolje otvorili susret. Izvršili invaziju na protivničku polovicu. Grcima jednostavno nisu dali daha. Već u 5. minuti bilježimo prvi udarac. Šutirao je Bešić, ali siguran je bio golman gostiju.

Samo tri minuta kasnije na sjajan centaršut Josipa Kvesića sjajno je udarcem glavom poentirao Nemanja Bilbija, napadač Vojvodine iz Novog Sada.

U 11. minuti susreta još jednom su Grci kapitulirali. Ponovo je bio egezkutor Nemanja Bilbija, još jednim sjajnim udarcem glavom, nakon još jednog sjajnog centaršuta. Ovoga puta sa desne strane, a centrirao je Miroslav Stevanović.

U 15. minuti susreta Muhamed Bešić sjajnim udarcem sa vrha šesanesterca na jednu odbijenicu pogodio je za 3:0.

Samo minut kasnije, Milan Đurić pogodio je za prevelikih 4:0.

Bio je to ishod prvog poluvremena. U nastavku smo gledali miroljubivo izdanje, bez većih prilika.

Ispostavit će se da je Milan Đurić u 16. minuti susreta postavio konačan rezultat ove utakmice, 4:0.

Ovo je bila šesta pobjeda izabranika Vlade Jagodića od ukupno devet odigranih susreta.

Do kraja kvalifikacija preostala je još jedna utakmica. Ponovo će naši igrati na domaćem terenu. Ovoga puta protiv apsolutnog favorita, reprezentacije Njemačke, koja je već obezbijedila put na Euro.