Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

SALIHOVIĆ ZABIO, DŽEKO PROMAŠIO PENAL
Procitaj komentar

Autor: Sportsport.ba
Objavljeno: 04. December 2010. 11:12:44

Ove sezone očajni Wolfsburg i Werder još jednom su zakazali, a ovaj put u međusobnom ogledu koji je odigran na Wolkswagen Areni. Bila je to dosta siromašna utakmica, što u nedostatku golova, što u lošoj igri i jednih i drugih.

U prvom dijelu tek par prilika. Marko Arnautović se u 28. minuti majstorski izborio za priliku, pucao topovski iskosa s desne strane, ali je Benaglio uspio loptu izbaciti u korner. Bio je to odgovor gostiju iz Bremena na napade Vukova u prvih pola sata.

Uzvratio je na drugoj strani Brazilac Josue, čiji udarac sa 18 metara odlazi ravno u ruke Wiesea. U nastavku nešto otvorenija igra, uz znatno veću agresivnost i jednih i drugih. Hunt je dobro opalio sa 25 metara, no malo iznad gola Benaglija. Nekoliko minuta kasnije, Mandžukić je slabašno pucao na dodavanje Riethera s desne strane.

Petnaestak minuta prije kraja prava drama. Benaglio brani udarac Fritza u 74. minuti, a minut kasnije naš reprezentativac, Edin Džeko, propušta donijeti možda i pobjedu Wolfsburga. Naime, dosuđen je penal za domaće, a Džeko je pucao iznad gola.

Arnautović u 84. minuti izlazi sam pred Benaglija, lopta prolazi golmana domaćih, ali ju je na kraju, pola metra od gola, zaustavio neko od igrača u dresu Wolfsburga. Ostalo je 0:0, a napomenimo da je Džeko, vidno ljut i razočaran, izašao iz igre u 87. minuti.

Hoffenheim je, unatoč igraču manje, uspio sačuvati bod na gostovanju kod Stuttgarta. Sejad Salihović je goste doveo u vodstvo poslije 11 minuta igre. Andreas Beck ubacio je sa desne strane, a Salihović sa desetak metara loptu prosliejdio u mrežu domaćih.

Stuttgart je do poravnanja stigao u 34. minuti, kada je Harnik, na ubačaj Cacaua, pogodio za, ispostavilo se kasnije, konačnih 1:1. Švabama nije pomogao ni Vorsah koji je zaradio crveni karton u redovima gostiju, nekoliko minuta prije odlaska na odmor.

Mainz, ma koliko igrao dobro ove sezone, nije previše pokazao u Frankfurtu gdje je poražen od Eintrachta (2:1). Russ i Gekas (penal) zabijali su za domaće, a utješni gol Mainza positgao Schurrle sa bijele tačke.

Freiburg je golom Cissea porazio HSV s minimalnih 1:0. Mensur Mujdža, još jedan bh. reprezentativac u Bundesligi, odigrao je svih 90 minuta. Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Hannover u Moenchengladbachu. Ipak, Bradley u 17. minuti dovodi domaće u vodstvo. Isključenje Bobadille u finišu prvog dijela znatno mijenja sliku. Gosti preko Hankea i Ya Konana u drugom dijelu dolaze do potpunog preokreta.