Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Autor: Sportsport.ba
Objavljeno: 17. November 2010. 21:11:29

Da najbolje odigramo onda kada se to od nas najmanje očekuje, bili smo svjedoci po ko zna koji put. Neprepoznatljivi u odnosu na neke predhodne susrete, agilni, svestrani, odlični u završnici samo su neki komentari, odnosno pohvale za naše momke.

Unatoč činjenici da veći dio ekipe i ne igra za svoje klubove, večeras su bili iznimno kvalitetni te tako očitali lekciju Slovacima, koji su ponajviše zbog izvanrednog na golu, Muhe, izbjegli katastrofu.

Svega 3 minute bile su dovoljne da se zatrese mreža. Nažalost, tresla se ona koju je čuvao Ibrahim Šehić. Weiss sa desne strane centrira, a potpuno ne ometan sa peterca Filip Sebo matira golmana Željezničara.

Međutim, hladan tuš, nije omeo izabranike Sušića da pruže jednu dopadljivu prestavu, te su odmah počeli jurišati prema golu Muhe. Već u 5. minuti bilježimo šut u okvir gola. Miske je pokušao, ali nije bilo dovoljno da uzvratimo Slovacima.

U 10. minuti nama dobro poznati duo, Miske - Džeko, stvorili su prvu ozbiljniju priliku ispred gola Slovaka, no, Edin nije dobro zahvatio loptu glavom, nakon centaršuta Misimovića iz kornera...

I u daljem toku meča, bilježimo dominaciju našeg tima, koji je svako večeras iznenadio u pozitivnom smislu. Misimović je u 22. minuti ponovo zaprijetio, ali još jednom uspiješni bio je golman Slovaka. Šut " Dijamanta" u 26. minuti, Muha krajnjim naporom brani, lopta odlazi u korner. Miske centrira, gužva u kazenom prostoru, Pandža proslijedio loptu do Medunjanina, koji postiže prvijenac u nacionalnom dresu, maestralno.

Naši nisu stali nakon izjednačenja, te su krenuli ponovo u napad, nadigravati se sa sparing partnerom, što nam je večeras i uspijevalo. Na lucidan pas Pjanića, dobro reagovao Džeko, ali po ko zna koji put uspješniji je bio danas fenomenalni Muha.

Do kraja poluvremena bilježimo priliku pred našim golom. Izneadna lopta dolazi do Šestaka koji je odlično umiruje grudima, ali Šehić je ovoga puta opravdao povjerenje selektora Sušića.

U drugom poluvremenu naši su nastavili opsadu oko gola domaćina ovog susreta. Džeko maestralno zalomio Đuricu, ali Muha je ponovo bio uspiješniji, igrala se 49 minuta susreta.

Do novog pogotka, nismo dugo čekali. Miske je centrirao iz kornera, a Pjanić na ne baš svoj način, glavom, matirao Muhu, 1:2.

U 60. minuti sve je bilo jasno. 3:1 za Zmajeve, a Džeko je konačno slomio otpor Muhe, koji mu je ranije u par navrata čupao loptu iz mreže.

Ipak, prednost od 2 gola razlike nije dugo trajala. Grajičar dalekometnim šutem daje tračak nade Slovacima, ne moćan je bio Ibrahim Šehić, koji po drugi put mora po loptu u mrežu.

Do kraja susreta bilježimo još par odličnih prilika od strane naših reprezentativaca. Najprije je Pjanić šutirao u 68. minuti iz slobodnjaka a Muha bio na mjestu, da bi u 76. dalekometnim šutom, također iz slobodnjaka sve iznenadio, ali ovaj put Muha pukom slučajnošću spašava svoj tim ubjedljivog poraza.

I naredna je prilika bila sa naše strane. Pjanić maestralno uposlio Lulića, no, Muha je I Senada ukrotio prilikom šuta u okvir gola.

Mogli su Slovaci pokvariti nam slavlje u 3. minuti nadoknade. Karhan se našao posve slučajno u prilici, ali šutira iznad prečke šehića. Do kraja susreta ništa se nije mijenjalo, te su tako naši momci stigli do zaslužene pobjede, 2:3. Bila je ovo predstava koja je pokazala da uvijek možemo bolje, a pokazala je I strpljenje Sušića, koji je od početka imao jasan cilj, to jest graditi igru, koja je večeras došla do izražaja.