Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Ebu Hurejre (r.a.), prenosi da je Allahov Poslanik (sallallahu 'alejhi ve selleme), rekao: "Nije junaštvo u hrvanju (dvobojima), nego je junaštvo savladati se pri svojoj srdžbi." (Muttefekun alejhi)
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Komentari

Refleksije na izjave Veselina Veljovića od 25.juna 2010.
DIREKTOR CRNOGORSKE POLICIJE U SLUŽBI KRIMINALNOG KLANA
Autor: Koča Pavlović
Objavljeno: 25. June 2010. 16:06:26
Glasnogovornik kriminalnog klana: Veljović
Veselin Veljović nas je obradovao saznanjem da nam ne prijeti opasnost od kriminalaca iz Šarićevog klana, jer prema njegovim saznanjima Šarićeva hobotnica nema svoje pipke u Crnoj Gori. Ali zato direktor policije spremno i stručno prepoznaje antidržavnu zavjeru nekih medija, NVO-a i političkih subjekata koji bez osnova ponavljaju „jednu istu priču“ i tako blate Crnu Goru, koja je, smatra on, oaza mira i sigurnosti u regionu.

Veljović je i ovu neistinu iznio odgovorno - jednako odgovorno kao što je svojevremeno „odgovorno tvrdio“ da se Šarić nalazi „u jednoj evropskoj zemlji“ , i to baš onog dana kada je, prema tvrđenju više očevidaca, helikopter jednog crnogorskog tajkuna prevezao Darka Šarića sa stadiona „FK Rudar“ do aerodroma Golubovci!

Pozicija direktora crnogorske policije odavno je tužna, a nakon zadnjih izjava ona je potpuno demaskirana. Veljović se upušta u demantovanje onoga što uhvaćeni „zemunci“ pričaju policijama Hrvatske i Srbije, čime sve nas dovodi u dilemu da li to priča šef policije ili su to odbranaške izjave glasnogovornika organizovanog kriminala i onih tajkuna i korumpiranih dijelova crnogorskih bezbjedonosnih službi, koji toj mafiji pružaju logističku podršku.

Pokroviteljski odnos crnogorske policije i pravosudnog vrha prema svim mafijašima iz regiona, a posebno prema Šarićevom klanu, rezultat je uticaja šefa režima, koji nije ni trepnuo kada je na posljednjem premijerskom satu u Skupštini CG ustvrdio da je Crna Gora „lider u regionu kada je borba protiv organizovanog kriminala u pitanju“. A demantujući informacije o iskazima Kalinića i Simovića, koji ovih dana „pjevaju“ u Zagrebu i Beogradu, šef režima je „odgovorno ustvrdio“ da utamničeni zemunci nijesu „niti jednom riječju“ pominjali Crnu Goru niti saradnju sa njenim institucijama i službama.

Crnoj Gori je potrebna policija koja će se boriti protiv organizovanog kriminala a ne propagandna služba koja će se boriti protiv svih onih koji se usude da kažu da je organizovani kriminal naš veliki problem. Potrebna nam je policija koja će se baviti hapšenjem kriminalaca a ne davanjem saopštenja protiv opozicije, NVO-a i slobodnih medija. Potrebna nam je policija koja će se uključiti u regionalnu ofanzivu protiv mafije, a ne policija koja će preuzeti ulogu vladinog biroa za informacije i koja će svojim negiranjem notornih istina gurnuti Crnu Goru u još veću regionalnu izolaciju. Konačno, potrebna nam je policija koja neće u saradnji sa „Pobjedom“ otvarati hajku na sve borce protiv organizovanog kriminala, već će privoditi i saslušavati Šarićeve saradnike koji su do juče bili suvlasnici te medijske kuće.

Svojim činjenjem, tačnije nečinjenjem, i svojim pokušajima medijskog manipulisanja crnogorskom javnošću, čelništva policije, pravosuđa i državnih medija jasno pokazuju da će skori odlazak šefa režima iz politike imati malo efekta ako se i oni ne nađu u Đukanovićevoj odlazećoj barci.

Autor je poslanik PZP u Skupštini CG.


Ostali prilozi:
» MUBAREK NOĆ U KOJOJ PROLAZIMO KROZ ČETRNAEST STOLJEĆA
Dr. Mustafa Cerić, Reisu-l-ulema | 05. September 2010 19:50
» DVIJE LAMIJE AL. I JEDNA PREDRASUDA
Dino Sardi | 02. September 2010 19:25
» RAZBOLIO SE SULJO
Muhamed Mahmutović | 02. September 2010 14:19
» CRNOGORSKE MINDERPUZE PROTIV SANDŽAKA
Avdo Metjahić | 26. August 2010 20:32
» DAN BOŠNJAKA KOSOVA - 28. SEPTEMBRA
Bnet Press | 22. August 2010 06:06
» PAKAO OPKOLJENE SREBRENICE PRIJE GENOCIDA (1993)
Daniel Toljaga | 16. August 2010 21:11
» DODIKOVI I ČAĐINI "TERORISTI"
Semir Đulić | 16. August 2010 15:31
» REŽIM NAS TJERA NA SECESIJU
| 12. August 2010 14:51
» DVADESETČETVOROGODIŠNJI IMAM SE UTOPIO U JEZERU
Aiša Purak | 08. August 2010 12:23
» BOŠNJACI U SANDŽAKU NISU AZILANTI VEĆ AUTOHTONI NAROD
Elifa Kriještorac | 01. July 2010 03:09
» ODLAZAK VRIJEDNOG HRONIČARA KULTURE
Fatmir Alispahić | 30. June 2010 18:45
» NISU VRIJEDNI POMENA
Ibrahim Čikić | 19. June 2010 12:53
» RADNO I SVEČANO
Semir Đulić | 09. June 2010 13:49
Ostali prilozi istog autora: