Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

PREMIJER LIGA BiH
Procitaj komentar

Autor: sportin.ba
Objavljeno: 15. May 2010. 21:05:52
Ako u sledećem kolu na Grbavici savlada ekipu Laktaša tim Željezničara će i teoretski kolo prije kraja postati novi prvak naše zemlje. Pored igrača Amara Osima, koji su izborili vrijedan bod na Koševu, za taj rasplet je zaslužan i Velež koji je u Vrapčićima sa 2:0 savladao Borca i stavio ga u težak položaj.

Uprkos tome što je sarajevski derbi zavržen razultatom 0:0 zaista je tužno što danas nije bilo gledalaca na stadionu Koševo jer su Sarajevo i Željo ipak odigrali pristojan meč u kojem su obje ekipe mogle doći do sva tri boda no na kraju je meč ipak završen rezultatom koji puno više odgovara Plavima.

Najbolju priliku na meču je u 61. minuti imala ekipa sa Grbavice kada je udarac Mirsada Bešlije pogodio stativu gola domaćih. Inače, Željo je iz svojih prilika bio opasniji, ali je i Sarajevo imalo svoje periode inicijative i prilike od kojih posebno vrijedi izdvojiti onu koju u 58. nije uspio krunisati Alen Škoro.

Željo sada dva gola prije kraja ima 57 bodova, dok je tim Borca ostao na 53 boda. Za to su svakako najzaslužniji igrači Veleža koji su danas u Vrapčićima u potpunosti nadigrali banjalučane i sa 2:0 ih savladali golovima Mirnesa Salihovića iz 18. minute i Adina Džafića iz šeste minute nastavka meča u Mostaru.

Remi Sarajeva je na najbolji način iskoristila ekipa Širokog koja je rezultatom 2:1 u gostima savladala Travnika i tako došla nadomak ovjere plasmana u Evropu. Najzaslužniji za pobjedu gostiju je bio Jure Ivanković koji je dva gola postigao u 21. i 62. minuti, dok je jedini gol za domaće postigao Feđa Dudić.

Jednako kao i Široki je remi Sarajeva u borbi za Evropu iskoristio Zrinjski koji je veoma dramatičnom meču sa 3:2 slavio kod Leotara. Mladen Žižović, Danijel Stojanović i Igor Žuržinov su tri puta Mostarce dovodiili u vodstvo, dok su domaći golovima Dragana Ristića i Bojana Magazina dva puta poravnavali.

U direktnoj borbi za opstanak ekipa Laktaša je na svom terenu sa 4:1 deklasirala Slaviju koja je produbila svoju krizu. Golove za domaće su danas postigli Borislav Mikić, Damir Memišević, Goran Popović i Vladan Grujić no uprkos tome Laktaši se i dalje nalaze u teškoj situaciji pred gostovanje Želji u narednom kolu.

Do bitnih bodova u borbi za opstanak je stigao i Čelik koji je na Bilinom Polju rezultatom 4:2 bio bolji od Zvijezde. Domaće je do pobjede svojim hat-trickom vodio raspoloženi Dario Purić, a njemu se još u listi strijelaca pridružio Haris Dilaver, dok su jalove golove za goste postigli Benjamin Delić i Zlatko Đorić.

Dva kola prije kraja je i teoretski iz lige ispala Modriča koju je danas na njenom terenu rezultatom 4:0 ponizila Sloboda. Sa dva gola Damira Smajlovića Tuzlaci su već do odlaska na odmor ovjerili pobjedu, da bi potom u nastavku meča Tarik Okanović i Samir Jogunčić potvrdili težak poraz našeg bivšeg prvaka.

Osmi današnji meč se igrao na Grbavici gdje je Olimpik sa 3:1 savladao Rudara u meču bez mnogo značaja. Time je stavljena tačka na veoma zanimljivo 28. kolo koje je donijelo četiri pobjede domaćih, tri pobjede gostiju, remi na Koševu i čak ukupno postignutih 29 golova ili prosjek od 3.6 po meču.