Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Vijesti


STRANKE TROJKE I DIREKTOR KOJI JE AKTER AFERE PANAMA PAPERS GUŠE MEDIJSKE SLOBODE I HAYAT
Procitaj komentar

Autor: Bošnjaci.Net
Objavljeno: 26. January 2026. 17:01:07
Demokratska fronta osuđuje politički motiviranu odluku rukovodstva BH Telekoma da u neravnopravan tržišni položaj dovede televiziju "Hayat".

Svi domaći kanali i svi kabl operateri moraju imati jednake šanse na tržištu, međutim očito je da rukovodstvo BH Telekoma pod utjecajem vlasti, selektivnim pristupom nastoji nanijeti štetu televiziji "Hayat".

Jasno je da je u pozadini svega stoji pokušaj ućutkivanja medija koji izvještavaju o kriminalu i korupciji vladajućeg režima, a posebno o kriminalu ključnih ljudi vladajuće koalicije poput Nermina Nikšića, kao i o podaničkom odnosu prema zvaničnom Zagrebu a kojeg simbolizira politika Elmedina Konakovića.

Smatramo da je upravo izvještavanje televizije Hayat o takvim aktivnostima, a koje nije ni po volji obavještajnih službi susjednih zemalja, jedan od ključnih razloga zbog kojih se televizija Hayat nalazi na udaru režima.

Režimski udar u ovom slučaju provodi se mi manje ni više nego preko direktora BH Telekoma koji je široj javnosti poznat kao akter afere Panama Papers, odnosno po otvaranju offshore kompanija, a uz to je kadar Trojke, odnosno stranke "Narod i pravda".


Iz toga se jasno može zaključiti ko su strukture koje stoje iza napada na Hayat, a vidljivo je ko u takvom napadu sa strane pruža političku i medijsku potporu.

Pozivamo sve relevantne društvene aktere da se usprotive gušenju medijskih sloboda u Bosni i Hercegovini i discipliniranju svih onih koji se usude govoriti o kriminalu i podaničkom odnosu prema otvorenim neprijateljima države Bosne i Hercegovine.

VRH



Ostali prilozi:
» NAŠ PORTAL BOŠNJACI.NET SU DOKAZ I NAŠEG TRAJANJA
Bošnjaci.Net | 25. January 2026 14:18
» NOVI PAZAR: SARADANJA KAO TEMELJ JEDINSTVA
Bošnjaci.Net | 21. January 2026 15:58
» KAKO ZAUSTAVITI BUDALE I GLUPANE?
NAP | 18. January 2026 14:42
» HISTORIJSKA NOĆ BOSANSKE KULTURE U NBA LIGI
Dženita Hrnjić | 17. January 2026 14:42
Ostali prilozi istog autora:
2.jpg
Alipashabanner.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif