Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Vijesti
Social Media
Pismo podrške ministru odbrane Bosne i Hercegovine: Svjesni smo namjera potomaka fašističkih ideologija prema Bosni i Hercegovini
BANA: PODRŠKA MINISTRU HELEZU I OSUDA ANTICIVILIZACIJSKIM ISTUPIMA PRIMORCA, ZOVKO I JANINE-ČALIĆ
Procitaj komentar

Autor: Bošnjaci.Net
Objavljeno: 04. December 2025. 19:12:59
Bošnjačko-američka nacionalna asocijacija (BANA) upućuje podršku dopredsjedavajućem Vijeću ministara Bosne i Hercegovine i ministru odbrane Bosne i Hercegovine gospodinu Zukan Helezu na jasnim stavovima koje je iznio u razgovoru za Hayat TV, a vezano za antibosanske, islamofobne, lažne, anticivilizacijske i antiljudske istupe Maxa Primorca i Željane Zovko, kao i Marie Janine Čalić.

Navedena trojka lažljivaca neumorno lobira od europskih do američkih institucija, propagirajći nacional- šovinističke, ustaške, u II svjetskom ratu poražene stavove kako prema državi Bosni i Hercegovini, svim njenim istinoljubljivim i poštenim građanima, tako i prema njenom najmnogoljudnijem narodu – Bošnjacima.

Cilj je jasan, dehumanizacija najbrojnijeg naroda, predstaviti ga kao remetilački faktor u Europi i u konačnici dovesti do podjele i uništenja države Bosne i Hercegovine sa hiljadugodišnjom tradicijom.

Njihove laži se pojačavaju upravo srazmjerno otkrivanju istine o novo objavljenim činjenicama u tzv. “Sarajevskom safariju” u kojem su na meti snajpera - lovaca bili nedužni građani Sarajeva, a ponajviše djeca, žene i starci.

Iza ovakvih istupa stoje ekstremni desničari iz Republike Hrvatske, i jednog dijela Bosne i Hercegovine, u kojem dominira politička stranka HDZ sklona koketiranju sa fašističkim ideologijama iz II Svjetskog rata i jednonacionalno udruženje građana koje se predstavlja kao Hrvatski narodni sabora (HNS).

Njima se uvijek rado pridružuje velikosrpski šovinista, presuđeni kriminalac i smijenjeni predsjednik manjeg BH entiteta Milorad Dodik.

Zbog svog dosadašnjeg antibosanskog lobiranja protiv države Bosne i Hercegovine, Udruženje građana HNS nema kredibilitet ni moralno pravo da proziva ministra odbrane Bosne i Hercegovine gospodina Zukan Heleza. Kada Udruženje građana HNS bude izmjenio svoj dosadašnji narativ, zauzme jasan stav o kažnjavanju svih antidržavnih propagatora rušenja Bosne i Hercegovine tek tada može komentirati stavove ministra gospodina Heleza.

Zato podržavamo ministra Heleza koji je nedvosmileno poentirao na one koje je HNS i hrvatska politika angažirala, plaćene lobiste, te ukazao da smo svjesni namjera potomaka fašističkih ideologija prema Bosni i Hercegovini, svim njenim građanima, a pogotovo prema Bošnjacima, piše u pismu podrške
Bošnjačko-američke nacionalne asocijacije (BANA).

VRH



Ostali prilozi:
» DVANAEST ČLANOVA SDP-A NOVI GRAD PRISTUPILO STRANCI ZA BIH
Bošnjaci.Net | 03. December 2025 21:59
» PROMOVISANA KNJIGA "MUFTIJA MUAMER ZUKORLIĆ - REFORMATOR"
Preporod.info | 03. December 2025 20:33
» PROMOCIJA KNJIGE DIVAN II, SAFETA HADROVIĆA VRBIČKOG
Bošnjaci.Net | 01. December 2025 14:34
» SKINIMO OKOVE – OSLOBODIMO INSTITUCIJE
Eset Muračević | 30. November 2025 15:20
» STRANKA ZA BIH TRAŽI PREKID KOMUNIKACIJE SA MAĐARSKOM
Bošnjaci.Net | 27. November 2025 16:01
Ostali prilozi istog autora:
» ... A PO ČEMU DA SE PREPOZNAMO
01. December 2025 18:48
2.jpg
Alipashabanner.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif