Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Vijesti


DOK BH. PRAVOSUĐE “TRAGA” ZA NJIM: "ODBJEGLI" MILORAD DODIK AVIONOM VLADE RS OTPUTOVAO U IZRAEL
Procitaj komentar

Autor: Istraga.ba
Objavljeno: 25. March 2025. 14:03:08
Predsjednik Rs Milorad Dodik otputovao je za Izrael. Dodik putuje avionom Vlade Rs. Za Izrael je, kako smo jučer i najavili, poletio iz Beograda. Na jednoj od stranica za praćenje letova može se vidjeti da je avion Cesna E7 GPS koji je u vlasništvu Vlade RS na već iznad Izraela.

Predsjednik Rs kojeg bh. pravosuđe potražuje zbog rušenja ustavno-pravnog poretka BiH putuje u Izrael kako bi učestvovao na Međunarodnoj konferenciji o borbi protiv antisemitizma, koju organizuje Ministarstvo za poslove dijaspore Izraela.

Ide_Mile... (Ilustracija: Šukrija Meholjić)

“Ovo okupljanje će spojiti stotine stručnjaka i aktivista u zajedničkom dijalogu o suočavanju sa savremenim antisemitizmom. Konferencija će okupiti vladine zvaničnike, lidere mišljenja iz Izraela i inostranstva, organizacije civilnog društva aktivne u ovoj oblasti, predstavnike jevrejskih zajednica, istraživačke institute, akademike, studente i druge. Primarni ciljevi konferencije su podizanje svijesti o ključnim pokretačima modernog antisemitizma i suočavanje s kritičnim izazovima koje donose promjenjive stvarnosti od 7. oktobra, kako za Državu Izrael, tako i za jevrejske zajednice širom svijeta”, stoji u najavi ovog događaja.

Na konferenciji u Jerusalemu, osim Dodika, govorit će izraelski premijer Benjamin Netanjahu i predsjednik Izraela Isak Hercog.

Nalog za dovođenje Milorada Dodika u Sud i Tužilaštvo BiH izdat je 12. marta ove godine. U međuvremenu mu je određen i jednomjesečni pritvor. Iako je sve vrijeme u RS, nijedna policijska agencija nije poduzela konkretne akcije za hapšenje Milorada Dodika. On je u ponedjeljak “misteriozno” prešao u Srbiju, iako je za njim raspisana centralna potraga. No, treba imati na umu da centralna potraga nije isto što i Interpolova potjernica. Sve dok ona ne bude raspisana, Dodik može putovati u drugim državama. Za to vrijeme Tužilaštvo BiH još nije zatražilo raspisivanje crvene Interpolove potjernice.

VRH



Ostali prilozi:
» BRITANIJA PONOVILA KRITIKE DODIKU
Vijesti.ba | 23. March 2025 18:56
Ostali prilozi istog autora:
» EDIN FORTO PRED HAPŠENJEM
30. January 2025 15:27
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovic.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif