Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Kolumne


ZAŠTO SE BOŠNJACI OPTUŽE ZA TERORIZAM, A DRUGI PROGLASE BOLESNICIMA
Procitaj komentar

Autor: Muhamed Mahmutović
Objavljeno: 26. October 2024. 18:10:44
“Oni svoje teroriste nazivaju bolesnicima, a mi svoje bolesnike nazivamo teroristima”!

Nakon stravičnog zločina u Bosanskoj Krupi, gdje je dječak od svega četrnaest godina nožem ubio jednog policajca, a drugog teško ranio, krenula je opća hajka na državu Bosnu i Hercegovinu i Bošnjake.

Hajka je, ustvari, konstanta, ali je ovo bila prilika koju nisu propustili pripadnici Udruženog zločinačkog poduhvata (UZP) i srpsko-hrvatski ekstremisti.

U svemu tome im pomažu institucije naše države, kvalifikacijom zločina kao čina terorizma i proširivanjem istrage kako bi se ta kvalifikacija opravdala.

U međuvremenu sam saznao da je dječak ubojica zaista bio član nekog paradžemata, gdje je, doduše, učio samo o islamu i izučavao Kur’an, ali je to danas dovoljno da budeš osumnjičen kao terorista, i to – islamski!

Kršćani, hrišćani, Židovi… mogu počiniti bilo šta, masovna ubojstva kakva je počinio Breivik, mogu samo u 2021. godini napasti policajce u SAD-u 60.000 puta, ali ih niko neće zvati ni “kršćanisti,” ni “hrišćanisti,” ni “jevrejisti.”

Oni su se izborili da se samo islam povezuje s terorizmom uz pomoć neviđene medijske propagande. Oni svoje teroriste nazivaju bolesnicima, a mi svoje bolesnike nazivamo teroristima!

Zbog ovakvih slučajeva, kojih će možda biti i u budućnosti, važno je biti pod kišobranom Islamske zajednice, koja sve muslimane BiH, pa i šire, štiti od radikalizacije i iz koje se nikada nije izrodilo ništa slično ovome.

Svjesni su toga neprijatelji BiH i Bošnjaka, pa podmeću Islamskoj zajednici i pokušavaju joj urušiti temelje gdje god stignu, ali im u tome svjesno ili nesvjesno pomažu ljudi izvan zajednice koji osnivaju paralelne džemate.

Svjesni su u UZP-u da je Islamska zajednica neprobojni štit, zato već godinama opstruiraju potpis ugovora između Islamske zajednice i države! U tom slučaju bi Islamska zajednica imala mehanizme da zakonski ukida paradžemate.

Nadao sam se da dječak, ubojica, nema nikakve veze s onim za što ga terete, s radikalnim tumačima vjere, ali nažalost, ima.

Uz sve to, smatram da je tužiteljica Merima Ahmetašević nanijela državi ogromnu štetu i bošnjačkom narodu u cijelini kvalifikacijom zločina kao terorizma, jer za to nema povoda u nijednoj definiciji terorizma!

Osim toga, ako već tom djetetu udaraju žig “islamskog teroriste”, a zvono terorizma vješaju svim Bošnjacima i cijeloj državi, kako objašnjavaju da je dječak i policajcu muslimanu, nanio rane opasne po život?

Ako poput Nenada Nešića kažu da je napad na policiju teroristički čin, zašto onda to nije slučaj u SAD-u, koji vodi globalnu borbu protiv toga?

Zašto se ubicama policajaca iz Sarajeva ne sudi za terorizam?

Pa, jednostavno, nisu muslimani!

VRH



Ostali prilozi:
» OTVORENO PISMO AMERICI: O BUDUĆNOSTI PRIJATELJSTVA I RAZUMIJEVANJA NA BLISKOM ISTOKU
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 14. October 2025 17:52
» FERID ŠARKINOVIĆ - „GOSPAR“ SA PROKLETIJA
Božidar Proročić, književnik i publicista | 14. October 2025 16:31
» GLAS NARODA KOJI NEĆE NESTATI
Sulejman Aličković | 14. October 2025 15:31
» MIR ILI FATAMORGANA POSLIJE RAZMJENE ZAROBLJENIKA
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 14. October 2025 00:09
» DIKTAT ILI MOST
Fatmir S. Bači | 13. October 2025 23:57
» KADA „PSIHOLOG“ ZAMIJENI DIJAGNOZU ZA STATUS
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 12. October 2025 15:27
» AMERIKA NA RAZMEĐU: ZAKON O USTANKU I GRANICA DEMOKRATSKE MOĆI
Džebrail Bajramović | 12. October 2025 15:16
» OVO NIJE MIROVNI SPORAZUM, VEĆ SAMO PRIMIRJE
Mehmet Koçak | 11. October 2025 13:18
» HRONIKA DUHOVNOG PUTOVANJA PO BOŠNJAČKIM DŽEMATIMA NJEMAČKE
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 11. October 2025 04:20
» ČOVJEK VEĆI OD PJESME
Samir 'Sam' Hadžalić | 08. October 2025 15:43
» STRAHOTE PAKLA NA ZEMLJI
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 08. October 2025 15:20
» JASMIN AGIĆ I STOJANKA MAJKA KNEŽOPOLJKA
Šemso Agović | 06. October 2025 03:15
» PTICA KOJA NE LETI
Fatmir S. Bači | 06. October 2025 02:52
» DESET HILJADA DOKAZA DA JE PREMIJER FADIL NOVALIĆ NEVIN
Nezim Halilović Muderris | 05. October 2025 19:31
» POVRATAK MAKARTIZMA NA VELIKA VRATA
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 04. October 2025 19:09
» AKO PLAN BUDE REVIDIRAN, HAMAS JE SPREMAN DA GA PRIHVATI
Mehmet Koçak | 04. October 2025 18:59
» ZASTAVA BIH VIHORI SE U VODAMA GAZE
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 03. October 2025 13:28
» HRONIKA DUHOVNOG PUTOVANJA PO BOŠNJAČKIM DŽEMATIMA NJEMAČKE
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 02. October 2025 16:27
Ostali prilozi istog autora:
» JE SUIS – PROF. MITHAD ĆEMAN
13. January 2024 19:36
» UZP KREĆE U ODLUČUJUĆU OFANZIVU
14. November 2023 14:58
Alipashabanner.jpg
ZohranMamdaniMayorNYC1a.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif