Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Vijesti


MUFTIJSTVO SANDŽAČKO OČEKUJE DA VINOVNICI DOGAĐAJA U PLJEVLJIMA BUDU PROCESUIRANI I ADEKVATNO KAŽNJENI
Procitaj komentar

Autor: Sanapress.info
Objavljeno: 03. September 2020. 13:09:49


Muftijstvo sandžačko u ime institucije i svih muslimana Sandžaka najoštrije osuđuje bilo koji vid nasrtaja, napada i vrijeđanja dostojanstva pripadnika islamske vjere u Južnom Sandžaku i cijeloj Crnoj Gori.

Naime, u Pljevljima su pripadnici islama bili svjedoci, ali i žrtve vandalizma, primitivizma i zastrašivanja od strane neodgovornih pojedinaca, koji su, ohrabreni pasivnim i nemarnim odnosom nadležnih, izazvali opću paniku, strah i neizvjesnost.

Državni organi, a prije svega Ministarstvo policije, u obavezi su da štite živote svih svojih građana, a posebno manjinskih naroda, te u tom smislu očekujemo da će uskoro prekinuti ovako neodgovoran odnos i da će javnost obavijestiti o mjerama koje poduzimaju kako bi vinovnici ovih nemilih događaja bili procesuirani i adekvatno kažnjeni.

VRH



Ostali prilozi:
» U WASHINGTONU ODRŽANI PRVI BOŠNJAČKO-AMERIČKI DANI
Bošnjaci.Net | 29. June 2025 15:03
» ZAGREB: SREBRENICA 1995.-2025.
Bošnjaci.Net | 26. June 2025 18:44
» RODITELJSTVO I BUDUĆNOST SE NE SMIJU KAŽNJAVATI!
Bošnjaci.Net | 26. June 2025 16:48
Ostali prilozi istog autora:
» JUBILEJ: 25 GODINA GLASA ISLAMA
12. December 2021 14:37
ZohranMamdaniMayorNYC1a.jpg
Alipashabanner.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovic.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif