Turković: Lana Pudar dobija diplomatski pasoš
LANA PUDAR DOMINANTNO POSTALA PRVAKINJA EVROPE
Autor: Vijesti.ba
Objavljeno: 18. Aug 2022. 11:08:20
Najbolja bh. plivačica Lana Pudar danas je osvojila zlatnu medalju na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Zlatnu medalju osvojila je u disciplini 200 metara delfin.

Podsjetimo šesnaestogodišnja Mostarka je prije dva dana osvojila bronzanu medalju u utrci na 100 metara delfin.

Zvanični komentatori prijenosa sa Evropskog prvenstva plivanje Lane Pudar ocijenili su nevjerojatnim.

Ne samo da je osvojila zlatnu medalju, Lana je potpuno suvereno vladala prvim mjestom tokom cijele utrke na 200 metara.

Srebro je osvojila danska plivačica Helena Rosendhal Bach, dok je treća bila italijanska plivačica Ilaria Cusinato.

Ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, Bisera Turković, na društven im mrežama je napisala: - Donijela sam odluku da zbog izuzetnog uspjeha i promocije države evropskoj prvakinji Lani Pudar dodijelim diplomatski pasoš BiH, kao čin podrške i priznanja za veliki doprinos bh. sportu. Tvoji uspjesi su inspiracija za sve, a posebno mlade ljude u našoj BiH