New York: Četvrta Cosmopolitan liga
FC SANDŽAK POTOPIO ULCINJ NA STATEN ISLAND-U
Autor: B.net
Objavljeno: 03. Oct 2018. 15:10:13

U nedjelju 30. septembra t.g., u New Yorku je odigran derbi trećeg kola Četvrte Cosmopolitan lige između: FC Ulcinja i FC Sandžaka, koji se završio rezultatom 1:6

Stadion na Staten Island-u; Gledalaca oko 20; Strijelci: Perović, Mačkić, Mesih Čekić, Todić, Selmanović i Kojić 2*

Sastavi:
FC Ulcinj:
Bajrašević, Cana, Dedović, Kanačević, Mehović B. Mehović R. Muriqi, Musović N. Musović S. Mustafaj. Igrali su još: Purišić, Mustafić, Paljević, Perović I Vuković.

FC Sandžak: Dacić, Hot, Čekić, Kojić, Radinčić, Jupa (c), Todić, Mačkić, Dervišević, Bakivić, Mesih Čekić. Igrali su još: Nikočević, Selmanović, Srdanović i Jahjagić.

Igrač utakmice: Almas Kojić, strijelac dva pogotka.

Ekipu FC Sandžaka sa klupe je vodio Kemal Hot.

Ekipa Ulcinja krenula je od prvog minuta agresivnom igrom na mladi sastav Sandžaka, i to im je urodilo plodom. Igrao se peti minut igre kada je golman Sandžaka Arslan Dacić odbranio stopostonu šansu, i kada su svi na stadionu vidjeli loptu u mreži, Mistafaj je promašio praznu mrežu. Ne dugo za tim igrao se deseti minut kada je Baković oboren izvan kaznenog prostora, to je bio slobodan udarac za ekipu Sandžaka. Loptu je namjestio “sandžački bombarder” Eldin Mačkić, koji je pogodio gornji desni ugao, to je bilo vodstvo od 1:0 za ekipu Sandžaka.

Samo što se krenulo sa centra, hladan tuš za domaću ekipu Ulcinja, Mesih Čekić je solo prodorom ušao u kazneni prostor, plasirao loptu u suprotni ugao i vodstvo od 2:0 za ekipu Sandžaka.
Nakon toga igralo se na sredini terena sve do 38. minute kada je Baković oboren na polovini igrališta koje pripada ekipi Ulcinja. Loptu je namjestio Ammar Todić koji je preciznim udarcem pogodio rašlje, gol za televiziske špice, nastalo je slavlje golobradih Sandžaklija.

Do poluvremena nije bilo ozbinjijih prilika, sve do 55. minute kada je ekipa Ulcinja smanjila rezultat na 1:3. Strijelac je bio Perović. I to je bilo sve što se tiče domaćina!

Igrao se 68. minut igre kada je Eldin Mačkić proigrao Sanela Selmanovića koji je sproveo loptu u mrežu za vostvo od 1:4 za ekipu Sandžaka. Tada je pitanje pobjednika bilo svima jasno. Najbolji igrač utakmice Almas Kojić je nakon kornera glavom efektno pogodio donji ugao nemoćnog Bajraševića, i tada je bilo 1:5.

Isti igrač je u samom finišu igre, nakon kornera, ovog puta volej udarcem stavio je tačku na meč za konačnih 1:6.

Treba dodati da je ekipa FC Sadžaka i treću utakmicu zaredom nije dobila žuti karton, što je za samu pohvalu cjelokupnog tima koji isključivo igraju tehnikom, kvalitetom i fair playom.