Naš 4. projekat s knjigama: Bosanski literarni radovi doprinose turskoj književnosti: Knjiga "Bošnjaci (Muslimani) Crne Gore” objavljena na turskom
“BOŞNAK (MÜSLÜMAN) KARADAĞ TARİHİ” YAZAR DR. MUSTAFA MEMIĆ
Autor: B.net
Objavljeno: 10. May 2017. 17:05:00


Gospodin Safet Atalay, vlasnik izdavačke kuće omogućio je štampanje knjige, uz posebnu zahvalu plemenitom gospodinu Kastaş Yayınevi koji je uz velike napore preveo ovu knjigu.

- Pored Atalaya, te autoru knjige, također bih da se zahvalim i porodici rahmetli dr. Mustafe Memića, koja nam je pružila svoju podršku i omogućila autorska prava knjige. Riječi gospodina Safet Atalay-a su vrlo značajane: "Objavljivanje knjige našeg prof. dr. Mustafa Memić-a u Turskoj, ima izuzetnu vrijednost za turske čtaoce, te iznad svega za sve nas."

Ova knjiga ima originalni naziv "Bošnjaci (Muslimani) Crne Gore” i to je naučno - istraživačka knjiga iz historije, koja svaku rečenicu temelji na pisanim dokumentima. Ministarstvo kulture Crne Gore, 11. jula 2002., pod brojem 03-726 / 2 daje štampani konsenzus za knjigu.

Ljubitelji vrijedne knjige, iskreno vas pozivamo da pročitate i ovu knjigu u našem izdavaštvu, projekat koji smo uradili s ponosom, te za koji mislimo da je vrlo smislen u nastavku rada izdavaštva gospodina Saffet Atalay.

Knjiga se se može nabaviti u knjižara u Turskoj.

Autor: Nusrat Sancaklı

Karadağ Boşnak Tarihi Kitabı Çıktı.. kaçırmayın


“Boşnak Edebi Eserlerini Türk Edebiyatına kazandırma” projemizin 4. kitabı olan,

“BOŞNAK (MÜSLÜMAN) KARADAĞ TARİHİ”


Bu kitabın çevirisinde büyük emeği olan değerli kardeşim SAFFET ATALAY ile kitabın basımında her türlü kolaylığı sağlayan Kastaş Yayınevi sahibi yine değerli kardeşim ERENDİZ KASNAK Beyefendiye teşekkürü borç biliyorum. Bunun yanında, kitabın yazarı, rahmetli Mustafa Memiç’in ailesinin kitabın telif hakları konusunda verdikleri desteklerine ayrıca teşekkür etmek isterim. Saffet Atalay kardeşimize söyledikleri şu sözlerin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. “Babamız Prof. Dr. Mustafa Memiç’in kitabının Türkiye’de yayınlanacak olmasının, Türk okurları ile buluşacak olmasının nanevi değeri bizim için her şeyin üstündedir”.

Bu kitabın orijinalı “Bošnjaci (Muslimani) Crne Gore” bilimsel bir tarih kitabı olup, içindeki her cümle yazılı belgelere dayanmaktadır. Karadağ Devleti Kültür Bakanlığının 7.11.2002 tarih ve 03-726/2 sayılı mutabakatıyla basılmıştır

Siz değerli kitap severler, kitaplarımızı alıp okudukça, çok anlamlı olduğunu düşündüğümüz bu güzel projemiz, Saffet Atalay kardeşimiz ile birlikte devam edecektir. Saygılarımla.

Kitabımız sonra kitapçıların raflarını süsleyecektir.

Yazar: Nusret Sancaklı