VOGOŠĆANSKI RUKOMETAŠI REMIZIRALI U SLOVAČKOJ
Autor: Eset Muračević
Objavljeno: 12. Oct 2015. 02:10:24

U prvoj utakmici odigranoj večeras (11.10.2015.) u Slovačkoj Rukometni klub „Vogošća Pljine Hills“ pokazao je igru vrijednu resektabilne pažnje te u veoma teškoj utakmici remizirao rezultatom 29:29 sa vrlo jakom ekipom MSK „Povazska Bystrica“. Ovo je historijska utakmica koju su Vogošćani odigrali u okviru EHV „Challenge kupa“, a njen rezultat omogućava ovoj ekipi da u uzvratnom susretu koji će se 17. oktobra ove godine odigrati u vogošćanskoj sportskoj dvoran „Amel Bečković“, napravi podvig te se pobjedom plasira u naredno kolo ovog evropskog kupa.

Obje ekipe u ovoj utakmici u igru su ušle vrlo oprezno. Igralo se gol za gol tako da su u nekoliko navrata i vogošćani ostvarvali prednost. Domaćin je na poluvrijme otišao sa dva gola prednosti. No, taj rezultat od 14:12 nije obeshrabrio Vogošćane koji su četiri minuta prije kraja utakmice imali prednost od dva gola. No, nespretne sudijske odluke i pritisak publike doveli su do toga da se utakmica rezultatom 29 : 29 završi bez pobjednika.

Obzirom da Vogošćani važe za ekipu koja na vlastitom terenu dobija svaku utakmicu vjeruju da će u revanšu slaviti.

Najuspješniji igrač u ekipi RK „Vogošća Poljine Hills“ bio je Tarik Međić koji je sedam puta zatresao protivničku mrežu.