Bilino Polje: Dva gola Džeke za još jednu pobjedu nad Belgijom
BOSNA OPET PREGAZILA BELIGIJU
Autor: Sport.ba
Objavljeno: 01. Apr 2009. 18:04:57
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici Belgiju s 2-1, četiri dana nakon što smo istog suparnika u gostima deklasirala s 4-2 u skupini 5 europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo...

S maksimalnih 6 bodova u dva susreta protiv Belgije, te uz domaći poraz Turaka od Španije, naša nogometna reprezentacije jako se približila osvajanju drugog mjesta u skupini, koje na kraju natjecanja vodi u dodatne kvalifikacije.

Junak nove pobjede BiH protiv Belgije opet je bio sjajni Wolfsburgov napadač Edin Džeko, koji je u Genku zabio vodeći pogodak za BiH, te odigrao odličnu utakmicu, dok je na Bilinom Polju matirao Belgijance s dva gola u razdoblju od 12. do 15. minute.

Prvi je zabio glavom, u bliži ugao nakon odličnog ubacivanja Misimovića, a drugi desnom nogom u situaciji iz koje tako rasni strijelac ne promašuje. Ukupno je Džeko sada na sedam golova u ovim kvalifikacijama.

Belgija je od 60. minute igrala bez isključenog Axela Witsela, koji je dobio crveni karton zbog prekršaja na Ibričiću, a počasni gol za goste postigao je Swerts u 89. minuti.

Španija je nakon pobjede na vrućem gostovanju u Istanbulu 2-1 i dalje zadržala maksimalni učinak u ovim kvalifikacijama, te sada predvodi tablicu naše grupe s 18 bodova iz 6 utakmica. BiH ima 12 bodova, te je pobjegla Turskoj koja je ostala na 8, odnosno Belgiji koja ima 7 bodova, svi iz šest susreta.

Odmah nakon posljednjeg sučevog zvižduka u Zenici, Ćiro Blažević krenuo je u trčanje počasnog kruga na Bilinom Polju uz burne ovacije naših navijača.