Olimpijada
LUCIJA 42. SA NACIONALNIM REKORDOM
Autor: Sportsport.ba
Objavljeno: 17. Aug 2008. 22:08:21

Kimanijeva je startala sa brojem 1141. i nakon 5 km držala je 71. mjesto sa vremenom 18 minuta 38 sekundi. Nakon 10 km Kimanijeva je došla do 65. mjesta i tu se zadržala do polovine utrke. To znači da je na 15 kilometru bila 66.(55:34), odnosno nakon 20 kilometara 65. (1:14:15).

Lucija je tek nakon toga počela smanjivati svoj zaostatak za vodećima. Na 30 kilometru Lucija je bila 57. sa vremenom 1:51:28, a već na sljedećem prolazu zna 35 kilometru Lucija je držala 48 mjesto, što znači da je u tih pet kilometara popravila plasman za devet mjesta.

U završnici utrke Lucija je napravila pomak za šest mjesta i na kraju je završila kao 42. sa 9 minuta i 3 sekunde zaostatka za pobjednicom Rumunkom Constantinom Tomescu.

Tomescu je 42.195 kilometara prošla za dva sata 26 minuta i 44 sekunde.Drugo mjesto osvojila je
Catherine Ndereba iz Kenije, dok je treća bila kineska maratonka Zhou Chunxiu.

Na današnjem maratonu nastupilo je 76 atletičarki, a između ostalog prije cilja je odustalo njih 13, maraton nisu završile, Olivera Jevtić, Berhane Adere, Ines Monteiro....