Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Sport

Sandžaklije u New Yorku nastavljaju sa pobjedama: Vlasnici restorana – pizzerije “Uncle Paul’s” cio tim počastili ručkom
FC SANDŽAK DEKLASIRAO EKIPU FC BROOKLYN BOUND
Procitaj komentar

Autor: B.net
Objavljeno: 10. October 2018. 15:10:31

Dio tima FC Sandžak ispred pizzerije "Uncle Paul's" na Manhattanu

Nakon nogometnog meča svi igrači su pozvani na ručak u restoran – pizzerija “Uncle Paul’s” koji je lociran na Grand centralu, na istočnoj strani Manhattana. Vlasnici ovog popularnog restorana Paško Paul Nikaj, Dino Redžić i Neat Krkuti pozvali su i počastili cijeli tim FC Sandžak, želeći na jedan način da pruže podršku mladima koji su u ovom velegradu izabrali da se sportski nadmeću i na taj način postižu sportske uspjehe ali i šire mrežu prijateljstva među mladima različite etničke i vjerske pripadnosti.

U nedjelju, 7. oktobra, odigran je derbi kola Červrte Cosmopolitan lige, između:
FC Brooklyn Bound vs FC Sandžak 0:5
Stadion: Predgrađe Brooklyn,
Strijelci: Orahovac Haris 2* Mačkić Eldin 2* i Alsen Pjetrović.

Sastav FC Sandžak:
Dacić, Hot Amer, Dervišević, Kojić, Elhan Radončić, Jupa (c) Todić, Čekić, Mačkić, Pjetrović i Baković.
Igralisu još: Nikočević, Orahovac, Selmanović, Hot Mirza, Novović, Samir Radončić i Srdanović.

Ekipu sa klupe je predvodio Kemal Hot.
Igrač utakmice Eldin Mačkić strijelac dva gola i jedne asistencije.

Do sada drugo-plasirana ekipa FC Brooklyn Bound nije imala šta da traži do tada četvrto plasirane ekipe FC Sandžak, (sa utakmicom manje). Ekipa FC Brooklyn Bound doživjela je debakl na svom terenu.

Počelo je kao po običaju, sandžačke gazije napadali su na tabeli visoko plasiranu protivničku ekipu, i dali do znanja od prve minute da su došli po cio plijen.

Ekipa FC Sandžaka nošena igrom povratnika u redove svoje ekipe Alsena Pjetrovića u dva navrata pogodio okvir gola, jednom prečka drugi put stativa.

Brzonogi Pjetrović je u 25 minuti proigrao Emira Bakovića koji je za djelić sekunde zakasnio da dovede u vodstvo plave momke.

FC Sandžak je napadao stihiski preko tog dana raspoloženog za igru Eldina Mačkića i brzonogog poletarca Mesiha Čekića, šanse su se ređale kao na trasi, ali lopta nije htjela u mrežu.

Igrao se 32 minut kada je trener gostujuće ekipe uveo u igru tog dana najboljeg igrača utakmice Harisa Orahovca koji je u 36. minuti igre probio led za vodstvo od 0:1 to je bilo sve u prvih 45 minuta igre.

Na samom početku drugog poluvremena ekipa FC Sandžaka je silovitim napadima došla do gola i vostva od 0:2 strijelac je bio ponovo Orahovac.

Nedugo zatim Eldin Mačkić je dao dva vežana gola u dva minuta bilo je 0:4. Do pred sami kraj utakmice igralo se pred golom FC Brooklyn Bound.

Mogao je FC Sandžak napuniti mrežu do vrha protivičkoj ekipi da su malo precizniji bili: Baković, Kojić, Mačkić, Samir Radončić i Selmanović.

U samom finišu Eldin Mačkić još jednom je pokazao suhu klasu kada je sa centra igrališta poveo napad, izbacio dva igrača za sobom, dao loptu u prostor brzonogom Čekiću koji je nesebičnim potezom proigrao Alsena Pjetrovića, koji je stavio tačku na ovaj meč.

Tim FC Sandžak uputili su zahvalnost sponzorima ručka Pašku Paul Nikaju, Dini Redžići i Neatu Krkutiju, koji su ih sa ovakvim ljudskim gestom obavezali da redaju sportske uspjehe. Također se GC Sandžak zahvaljuje svim uposlenicima u restoranu – pizzeriju “Uncle Paul’s” koji su sa svojim kulinarskim specijalitetima i uslugom učinili da im pored najbolje hrane i pizze u ovom gradu, i boravak u restoranu ostane u sjećanju.

Video by: Rasim Zilkić,
Foto by: Admir Ciriković,
Priredio: Kemal Hot