Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Vijesti

ŠAMPIONI! KADETSKA REPREZENTACIJA BIH OSVOJILA ZLATNU MEDALJU U GRUZIJI
Procitaj komentar
Objavljeno: 02. August 2015. 01:08:06

Kadetska košarkaška reprezentacija je nastup na Olimijadi mladih okončala šampionski osvojivši zlatnu medalju.

Naši momci su danas u finalnom susretu protiv vršnjaka iz Španije ostvarili pobjedu rezultatom 89:79 i tako osvojili zlatnu medalju na EYOF-u koji se ove godine održava u Gruziji.

Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 23:19 za našu reprezentaciju. Sjajni Sani Čampara je u drugoj dionici briljirao.

U četiri uzastopna napada je pogodio tricu i naši momci su na poluvremenu imali prednost od jedanaest poena, a rezultat je glasio 50:39.

Španci su puno bolje otvorili treću četvrtinu. Uspjeli su prići na samo četiri poena zaostatka, ali naši momci se nisu predavali.

Na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 73:61. Održavali smo ovu prednost sve do samog kraja i na kraju zasluženo osvojili zlato.

Treba spomenuti da je našu reprezentaciju do ovo uspjeha predvodio selektor Josip Pandža, zajedno sa pomoćnikom Enesom Numanovićem.

Na putu do zlatne medalje kadeti su porazili selekcije Gruzije, Latvije, Turske, Njemačke, te Španije.

Zlatni momci koji su nastupili na pomenutoj olimpijadi su: Džanan Musa, Njegoš Sikiraš, Sani Čampara, Lazar Mutić, Emir Čerkezović, Vedran Mirković, Aljoša Janković, Timur Ovčina, Srđan Kočić, Adi Alikadić, Nikola Đaković i Amar Barukčija.