Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Sport

HISTORIJSKA DVA MINUTA ZA DŽEKIN CITY
Procitaj komentar
Objavljeno: 13. May 2012. 19:05:51
Čudo se dogodilo na Etihadu, Manchester City je s dva gola u nadoknadi vremena savladao QPR s 3:2.

City je sa igračem više gubio od 66. minuta, da bi Edin Džeko u 92. i Sergio Aguero u 94. postigli dva gola i donele nestvaran preokret za titulu “građana”.

Ovakav neizvjestan fudbalski meč teško da je ikad odigran. Prošao je 90. ti minut, a Manchester City je gubio na svom terenu, u utakmici koja je odlučivala o tituli prvaka Engleske. A onda u drugoj minuti produžetka naš Edin Džeko sjajnom varkom tijela vara odbranu Rangersa i skaće više od drugih i glavom daje pogodak karijere. Samo dva minuta kasnije, Aquero postiže pobjedonosni gol i ono što se činilo nemogućim prije samo par minuta, postalo je stvarnost. Navijači Cityja koji su bili u šoku od 66 minute, nakon 44 godine dočekali su šampionsku titulu. U ovako drmatičnoj utakmici, gdje su se smjenjivali suze i radost. Utakmica je to bila za infarkt, baš kao što je i rekao trener Mancini nakon utakmice:

=Kao da sam noćas ostario 90 godina. Dobiti ovu utakmicu je nevjerovatno bilo i za mene i za naše navijače. Nikad , nikad nisam vidio ovakvu utakmicu. Pet minuta prije kraja smo gubili i nisam vjerovao da ćemo dobiti. Ali toliko smo željeli titulu… Šta bi bilo da smo izgublili < sve bi bilo drugačije. Ovo je luda sezona, koja se nastavila kroz ludu utakmicu dans, i luda dva minuta. Ovo više ne bih mogao proživjeti.

Manchester United je slavio u Sunderlandu golom Waynea Rooneya, ali su “crveni đavoli” u posljednja dva minuta sezone ostali bez titule.
Bolton je ispao u Championship, Arsenal je treći, a Totenhem u Ligi šampiona.