Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Procitaj komentar

Autor: Sport.ba
Objavljeno: 13. June 2008. 19:06:41
Hrvatska-Njemačka 2:1
Nogometna reprezentacija Hrvatske u derbiju B-grupe večeras je Klagenfurtu savladlala selekciju Njemačke sa 2:1 (1:0).

Strijelci u drugoj pobjedi Hrvata na Evropskom prvenstvu bili su Srna u 24. minutu i Olić u 62, a jedini gol za Njemačku postigao je Podolsky, 12 minuta prije kraja.

Nijemci su susret završili sa 10 igrača, nakon isključenja Schweinsteiger u sudijskoj nadoknadi vremena. Hrvatska sada vodi u grupi sa šest bodova, dok Njemačka ostaje na tri.

U drugom susretu B-grupe u Beču od 20.45 igraju Austrija i Poljska.

Holanđani pregazili i Francuze
Reprezentacija Holandije pregazila je večeras nakon svjetskih prvaka Italijana i vice-prvaka svijeta reprezentaciju Francuske sa visokih 4:1. U izvanrednoj igri, u kojoj su i Francuzi imali svoje šanse, ali su Holanđani pogađali uvijek u pravom trenutku golove su postigli Kuyt u 9 minuti, va Persie u 59, Robben u 72 i Sneijder u 90+2, dok je počasni pogodak za Francuze postigao Henry u 71 minuti. Sada Holanđani imaju 6 bodova i obezbjedili su prvo mjesto u grupi, Rumuni imaju 2 boda, a Italija i Francuska po 1. Lako je moguće da i Francuzi i Italijani ostanu bez drugog kruga.

Španci poriču problem sa Toresom
Nogometaši Španije su složno su izjavili da bijesna reakcija Fernanda Toresa, nakon što je zamijenjen na utakmici u utorak na kojoj je "crvena furija" pobijedila Rusiju sa 4:1, neće uticati na moral i stanje u ekipi.

Selektor Luis Aragones pružio je ruku Toresu, kada ga je na početku drugog poluvremena izveo iz igre, ali ga je nogometaš Liverpoola ignorisao i prošao pored njega.

"Zašto bismo uništili sve što smo do sada postigli zbog jednog sitnog detalja? To je prošlost i trebamo da gledamo naprijed. Moramo da vodimo računa o pozitivnim, a ne o negativnim stvarima", rekao je odbrambeni igrač španske selekcije Joan Capdevila.

Centralni bek "crvene furije" Juanito Moreno uvjeren je da se takav incident neće ponoviti.

"Ovakve situacije se dešavaju kada igrača izvedete iz igre, a on osjeća da je mogao mnogo više da pruži na terenu. Tores je važan igrač za našu ekipu, i siguran sam da će donijeti mnogo radosti španskoj reprezentaciji", rekao je Juanito.

Rumunija-Italija 1:1
Nogometne reprezentacije Italije i Rumunije igrale su nerješeno, 1:1, u prvoj utakmici drugog kola u C- grupe Evropskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj.

Rumuni su poveli golom Adriana Mutua u 54. minutu, a Italija je izjednačila već dva minuta kasnije preko Christiana Panuccija.

Rumuni su u 80. minutu imali veliku priliku da pobijede kada je Gianluigi Buffon odbranio penal Adrianu Mutuu i tako ostavio svom timu nadu za plasman u četvrtfinale.

U drugoj utakmici drugog kola u ovoj grupi, od 20 sati i 45 minuta sastaju se Francuska i Holandija.

Turska preokrenula meč protiv Švajcarske
Nogometna reprezentacija Turske je u drugom kolu A-grupe Evropskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj večeras u Baselu pobijedila selekciju Švicarske sa 2:1 (0:1).

Golove za Tursku postigli su Šenturk (58.) i Turan (90.), dok je strijelac jedinog pogotka za Švicarsku bio Hakan Yakin (32.).

Ovom pobjedom Turci su ostali u igri za plasman u četvrtfinale, a za prolaz među osam najboljih reprezentacija Evrope borit će se sa Češkom.

U prvom meču u grupi Portugal je pobjedom nad Češkom 3:1 osigurao prolaz u četvrtfinale.